Budowę polskiego rosteru rozpoczynamy od przedłużenia kontraktów z Marcinem Piechowiczem oraz Maciejem Kucharkiem. 

Obaj zawodnicy w uprzednim sezonie odgrywali bardzo znaczące role w naszym zespole. Ich zaangażowanie i wola walki, a także poświęcenie dla drużyny walnie przyczyniły się do historycznego sukcesu klubu w postaci tryumfu w międzynarodowych rozgrywkach Alpe Adria Cup. Zarówno Marcin jak i Maciej charakteryzują się znakomitymi warunkami fizycznymi, a ich wszechstronność powoduje, iż mogą z powodzeniem grać na różnych pozycjach, co z pewnością będzie bardzo pomocne przy tworzeniu założeń taktycznych przez naszego nowego headcoacha Borisa Balibrea.

Maciej Kucharek: Do pozostania w Dąbrowie Górniczej przekonała mnie wizja trenera oraz to, że z rodziną super się tu czujemy. Nie mogę się doczekać aż rozpoczniemy przygotowania do nowego sezonu.

Marcin Piechowicz: Cieszę się, że zostaję w MKS. Jestem bardzo związany z tym klubem. Drużyna przechodzi rewolucje i jestem ciekaw tych nowych wyzwań.