W dniach 1 – 2 września 2023 roku w lubelskiej hali Globus z udziałem naszej drużyny odbędzie się  trzynasty Memoriał Zdzisława Niedzieli. Nasi koszykarze będą mieli znakomitą okazję do sprawdzenia stanu przygotowań do sezonu w rywalizacji z ekstraklasowymi zespołami. 

Memoriał Zdzisława Niedzieli organizowany jest cyklicznie i ma na celu upamiętnienie legendy lubelskiej koszykówki – Zdzisława Niedzieli, który jako pierwszy w historii awansował ze Startem do najwyższej klasy rozgrywkowej, a w latach 1965, 1979 i 1980 poprowadził go do brązowych medali mistrzostw Polski. Na swoim koncie miał także sukcesy z zespołami juniorskimi oraz kobiecym. Za swoje osiągnięcia został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Złotą Odznaką zasłużonego dla miasta Lublina.

W tegorocznej edycji turnieju oprócz gospodarzy – Polski Cukier Start Lublin oraz naszego MKS udział wezmą dwa zespoły ze stolicy, czyli Legia oraz ekstraklasowych beniaminek Dziki Warszawa.

Terminarz zawodów kształtuje się następująco:

01.09.2023 (piątek)
godz. 17:00 Dziki Warszawa – MKS Dąbrowa Górnicza
godz. 19:00 Polski Cukier Start Lublin – Legia Warszawa

02.09.2023 (sobota)
godz. 16:00 Legia Warszawa – Dziki Warszawa
godz. 18:00 Polski Cukier Start Lublin – MKS Dąbrowa Górnicza

Przed turniejem o wypowiedź poprosiliśmy naszego trenera:

Boris Balibrea: Myślę, że jesteśmy naprawdę zadowoleni z trzech pierwszych tygodni preaseason. Nadal jesteśmy daleko od miejsca, w którym chcemy być, ale wiedzieliśmy to już od samego początku, ponieważ mamy zupełnie nowy zespół, nowy skład, nowy sztab trenerski. Inwestujemy dużo czasu w nasze zasady, w naszą filozofię, a to wymaga czasu. Odstawiamy to na bok jeśli przychodzi część taktyczna, wtedy staramy się budować nieco bardziej konkretne rzeczy na boisku, ale ogólnie jesteśmy naprawdę zadowoleni z naszego podejścia, chemii w zespole. Wszystko idzie świetnie. Bardzo się cieszymy i mam nadzieję, że będziemy gotowi na te dwa pierwsze mecze i tak jak powiedziałem, nawet jeśli wiemy, że jesteśmy trochę w tyle, to mamy nadzieję, że zaczniemy widzieć tożsamość, którą chcemy zbudować.