Do naszego zespołu dołącza Dawid Słupiński wzmacniając tym samym strefę podkoszową. Dzięki znakomitym warunkom fizycznym Dawid może z powodzeniem grać na pozycji numer 4 lub 5 pełniąc rolę bardzo mobilnego środkowego. 

Przygodę z koszykówką rozpoczynał w rodzinnym Płocku, a pierwsze poważne granie rozpoczął w Anwilu Włocławek, gdy w sezonie 2012/2013 zadebiutował na ekstraklasowych parkietach. Kolejny bardzo ważny przystanek w jego karierze to zespół Czarnych Słupsk, do którego dołączył w sezonie 2020/2021 podczas ich występów w I lidze. Grając w barwach Czarnych Dawid na przestrzeni całego sezonu był wyróżniającą się postacią, prowadząc swój zespół do końcowego zwycięstwa, za co został uhonorowany tytułem MVP finałów. Po powrocie do ekstraklasy nadal reprezentował Czarnych, a w ostatnim sezonie ponownie trafił do Anwilu Włocławek, gdzie był bardzo ważnym ogniwem rotacji i walnie przyczynił się do historycznego sukcesu klubu w postaci zdobycia pucharu FIBA Europe Cup.

Boris Balibrea: Już od dłuższego czasu rozmawialiśmy z Dawidem, wykazywaliśmy zainteresowanie ponieważ uważamy, że to zawodnik, który znakomicie pasuje do naszych założeń. Gdy tylko pojawiła się taka szansa bez wahania zaproponowaliśmy mu kontrakt. W mojej ocenie utworzy on znakomity duet podkoszowy z Nicolasem Carvacho. Potrzebujemy zawodników dobrze przygotowanych fizycznie, grających twardą koszykówkę. Bardzo ważne było dla nas także pozyskanie bardzo jakościowego zawodnika z polskim paszportem i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak obecnie wygląda nasza polska rotacja.