fot. fiba.basketball

W ostatnich dniach nasz nowy środkowy – Nicolas Carvacho z powodzeniem reprezentował barwy swojego kraju (Chile) w turnieju prekwalifikacyjnym do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Nicolas jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Chile, która w dniach 14 – 20 sierpnia w Argentynie rywalizowała w ramach prekwalifikacji do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Fazę grupową przeszli jak burza notując komplet trzech zwycięstw, w pokonanym boju pozostawiając tym samym Wyspy Dziewicze, Kolumbię oraz Urugwaj. W półfinale Chilijczycy trafili na gospodarzy turnieju – Argentynę i po wyrównanej walce musieli jednak uznać wyższość rywali przegrywając 79:87. Trzeba mieć jednak świadomość, że w barwach „Albicelestes” zagrały takie koszykarskie tuzy jak Facundo Campazzo, Luca Vilodoza, czy też Gabriel Deck, którzy na co dzień grają na poziomie Euroligi. Na tle tak bardzo wymagającego rywala nasz center spsiał się wręcz wyśmienicie. Był najlepiej punktującym zawodnikiem swojej drużyny – zdobył 23 pkt., do których dołożył 5 zbiórek i asystę. Na przestrzeni całego turnieju Nicolas był z pewnością najjaśniejszym punktem reprezentacji Chile notując średnie na poziomie 18,5 pkt. oraz 6,5 zbiórki na mecz.

W zmaganiach prekwalifikacyjnych do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu aktywny udział wziął również nasz nowy headcoach – Boris Balibrea, który pełnił rolę asystenta trenera w reprezentacji Szwecji. Szwedzi w dniach 12 – 20 sierpnia podczas turnieju rozgrywanego w Turcji zmierzyli się w grupie D z Belgią, Niderlandami oraz Chorwacją. Fazę grupową zakończyli z dwoma zwycięstwami oraz jedną porażką (ulegli jedynie bardzo mocnej ekipie Chorwatów 67:99). W półfinale trafili na gospodarzy turnieju – Turcję, która okazała się zbyt wymagającym rywalem i ostatecznie Szwedzi musieli uznać ich wyższość przegrywając 84:105.

Skoro mówimy o prekwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu,  nie sposób nie wspomnieć o sukcesie naszej KoszKadry, która pokonując Bośnię i Hercegowinę 76:72 w turnieju rozgrywanym w Gliwickiej Arenie, zapewniła sobie awans do przyszłorocznych ostatecznych kwalifikacji do IO.