Kibice zgromadzeni w dąbrowskiej hali Centrum byli świadkami bardzo emocjonującego widowiska, którego losy ważyły się praktycznie do ostatniego gwizdka sędziego, a co ważniejsze zakończonego happy endem w postaci zwycięstwa naszych graczy.

Po premierowej porażce we własnej hali domowej z Resovią Rzeszów, nasi koszykarze drugiego zespołu przystępowali do meczu z AK Iskra Częstochowa z silną motywacją, aby poprawić nastroje dąbrowskim kibicom odnosząc pierwsze domowe zwycięstwo w sezonie.

Już w I kwarcie zawodnicy obu drużyn pokazali, że są w znakomitej dyspozycji strzeleckiej zdobywając 52 pkt., a tablica wyników wskazywała na remis 26:26. Wraz z upływającymi minutami nasi koszykarze zaczęli powoli przejmować inicjatywę. Agresywna penetracja strefy podkoszowej bardzo często przynosiła korzyści w postaci rzutów osobistych – w całym meczu nasi zawodnicy oddali 34 rzuty trafiając 23 z nich. Podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka grali kolektywny basket, który przynosił oczekiwane rezultaty – w całym meczu dąbrowianie skompletowali okrągłe 30 pkt. „z ławki”. W szczytowym momencie przewaga naszych koszykarzy urosła nawet do 12 pkt. (75:63), lecz rywale z Częstochowy nie tracili woli walki i nie zamierzali zrezygnować z walki o zwycięstwo. Ich starania przyniosły oczekiwany rezultat i na dwie minuty przed końcem meczu obie drużyny dzieliło zaledwie 3 pkt. (93:90). W crunchtime mocno zaatakował dąbrowski kosz, znakomicie dysponowany tego wieczoru Adrian Płaczek, który dwukrotnie trafił zza linii 6,75 m. Na szczęście nasi gracze skutecznie odpowiedzieli akcjami Kacpra Indyka oraz Kacpra Dziedzica i to gospodarze cieszyli się z końcowego zwycięstwa 98:96!

Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasz skrzydłowy Kacper Indyk, który po raz kolejny zanotował double double  kompletując 31 pkt. i 15 zbiórek!

MKS II Dąbrowa Górnicza – AK Iskra Częstochowa 98:96 (26:26; 24:19; 27:24; 21:27)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Indyk – 31 pkt. (15 zbiórek), Kacper Dziedzic – 20 pkt., Jakub Wojciechowski – 18 pkt., Krystian Zawadzki – 9 pkt., Kamil Wójciak – 8 pkt., Maksymilian Buszka – 6 pkt., Robert Misiak – 3 pkt., Jakub Wojdała – 2 pkt., Kacper Trzaska – 1 pkt., Brajan Płatek – 0 pkt.

AK Iskra Częstochowa: Adrian Płaczek – 31 pkt., Yaroslav Fomichov – 27 pkt., Wojciech Szostak – 15 pkt., Wojciech Michalak – 10 pkt., Michał Czekaj – 6 pkt., Krzysztof Ligęza – 5 pkt., Przemysław Łaszewski – 2 pkt., Dariusz Dędek – 0 pkt.