W dniach 24 – 25 września na placu Zamkowym w Lublinie zostanie rozegrany pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten sezon turniei 3×3 LOTTO Ligi.

Analogicznie do I edycji każdy zespół Orlen Basket Ligi przygotował odpowiedni skład na rozgrywki LOTTO 3×3 Ligi: przynajmniej czterech zawodników z polskim obywatelstwem, powyżej 18 roku życia. W trakcie sezonu w jednym klubie może zagrać maksymalnie sześciu różnych koszykarzy.

Nasz team reprezentować będą:

W lubelskim turnieju drużyny zostały podzielone na 4 grupy, po 4 drużyny w każdej. W grupach obowiązuje systemem „każdy z każdym” – dwa najlepsze zespoły z grup awansują do ćwierćfinałów. Ćwierćfinały rozgrywane będą systemem pucharowym, a ich zwycięzcy awansują bezpośrednio do turnieju finałowego LOTTO 3×3 Ligi, który odbędzie się w lutym 2024 r.

Rozkład grup kształtuje się następująco:

Spotkania zostaną rozegrane w niedzielę 24 września (w godzinach 10:00 – 16:45) oraz w poniedziałek 25 września (w godz. 12:00 – 20:00). Transmisje w sportowych stacjach Polsatu.

Terminarz MKS LOTTO 3×3:

Niedziela 24 września:

10:25 – MKS LOTTO 3×3 Dąbrowa Górnicza – Anwil 3×3

13:55 – Legia LOTTO 3×3 Warszawa – MKS LOTTO 3×3 Dąbrowa Górnicza

Poniedziałek 25 września:

12:00 – MKS LOTTO 3×3 Dąbrowa Górnicza – Dziki Warszawa

Przed turniejem powiedział:

Przemysław Słoniewski: Lotto 3×3 Liga zapowiada się wyśmienicie. Nasza grupa na pewno będzie wymagająca, ale kto aktywnie śledzi rozgrywki 3×3 oraz poczynania MKS-u, ten wie, że mamy z niektórymi drużynami rachunki do wyrównania za ostatnie Mistrzostwa Polski. Zapraszamy wszystkich kibiców do Lublina lub przed odbiorniki, liczymy na Wasze wsparcie!