Nasi koszykarze zespołu rezerw nie kazali czekać dąbrowskim kibicom zbyt długo na pierwsze zwycięstwo w sezonie i już w drugiej kolejce pokonali na wyjeździe Inter-bud Oknoplast Kraków.

Nasi rywale sezon rozpoczęli od porażki w pierwszej kolejce w meczu derbowym z TS Wisłą Kraków 65:72 i z pewnością liczyli na poprawę nastrojów w meczu przeciwko naszym zawodnikom. Mecz rozpoczął się na stosunkowo wysokiej intensywności, a oba zespoły na przemian zdobywały kolejne punkty. Praktycznie przez całą I kwartę wynik oscylował wokół remisu, jednakże ostatnie akcje należały do zawodników MKS II, którzy po 8 pkt. serii punktowej objęli prowadzenie 22:19. Druga odsłona meczu również zaczęła się od mocnego uderzenia dąbrowian, którzy zaliczyli run 7:0, a ich przewaga nabrała dwucyfrowych rozmiarów. Do przerwy obraz gry nie uległ zmianie i po 20 minutach gry MKS II schodził na przerwę prowadząc 43:31.

Po zmianie stron nasi gracze dali się zaskoczyć gospodarzom, którzy po przerwie powrócili na parkiet silnie zmotywowani do odrabiania strat. Dobry fragment gry odnotował Maciej Cichoń, który tylko w III kwarcie zdobył 8 pkt. i dość niespodziewanie wyprowadził swój zespół na prowadzenie 56:53. Ostatnia kwarta meczu to już jednak pełna dominacja podopiecznych trenera Wojciecha Wieczorka, którzy zdecydowanie poprawili grę w obronie i stawiając bardzo trudne warunki ograniczyli poczynania ofensywne rywali do zaledwie 4 pkt. w całej IV kwarcie! Ofensywa również funkcjonowała skutecznie, co pozwoliło na odniesienie ostatecznego zwycięstwa 71:60.

Kluczem do wygranej w tym spotkaniu bez wątpienia była dominacja naszych graczy na tablicach po obu stronach parkietu – zaliczyliśmy 47 zbiórek, z czego 18 w ataku. Twarda obrona strefy podkoszowej również zrobiła swoje, nasi rywale zdołali skutecznie zakończyć jedynie 12 akcji dwupunktowych rzucając na skuteczności 37,5 %. Godny odnotowania jest również fakt, iż dwóch naszych zawodników zaliczyło double double – Kacper Indyk 18 pkt. i 10 zbiórek oraz Jakub Wojciechowski 11 pkt. i 15 zbiórek. Szczególne słowa uznania należą się Jakubowi (na co dzień trenuje z pierwszą drużyną), który do swojego bilansu dołożył jeszcze 3 bloki, a drużyna z nim na parkiecie była +22 pkt.!

Po falstarcie z Resovią Rzeszów MKS II otworzył worek ze zwycięstwami i miejmy nadzieje, że do tego premierowego sukcesu w obecnym sezonie szybko dołączą kolejne. Najbliższy sprawdzian już 4 października, kiedy we własnej hali nasi koszykarze podejmą zespół AK Iskra Częstochowa. Początek spotkania ustalono na godz. 19:00.

Inter-bud Oknoplast Kraków – MKS II Dąbrowa Górnicza 60:71 (19:22; 12:21; 25:10; 4:18)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Indyk – 18 pkt. (10 zbiórek), Jakub Wojciechowski – 11 pkt. (15 zbiórek), Kacper Dziedzic – 11 pkt., Kamil Wójciak – 7 pkt., Robert Misiak – 6 pkt., Krystian Zawadzki – 6 pkt., Brajan Płatek – 6 pkt., Maksymilian Buszka – 6 pkt., Jakub Wojdała – 0 pkt., Kacper Trzaska – 0 pkt.

 Inter-bud Oknoplast Kraków: Patryk Lis – 18 pkt., Maciej Cichoń – 11 pkt., Miron Neumann – 9 pkt., Miłosz Matyja – 8 pkt., Wojciech Ziarno – 5 pkt., Daniel Piorun – 5 pkt., Marcel Hościłowicz – 4 pkt., Julian Kondracki – 0 pkt., Mateusz Baziak – 0 pkt., Łukasz Kowalczyk – 0 pkt.