Nasz środkowy Nicolas Carvacho został powołany do reprezentacji Chile, która będzie rywalizować na Pan American Games rozgrywanych w ich własnym kraju, mieście Santiago.

Igrzyska Panamerykańskie to multidyscyplinarne zawody sportowe rozgrywane co 4 lata począwszy od roku 1951 (Buenos Aires – Argentyna). W swojej formie impreza zbliżona jest do nowożytnych igrzysk olimpijskich. W zawodach tych występują sportowcy ze wszystkich państw obu Ameryk. W XIX edycji Igrzysk udział weźmie 6 900 sportowców z 41 krajów i w okresie od 20 października do 5 listopada będą rywalizować w ramach 39 dyscyplin sportowych, a jedną z nich będzie koszykówka.

Na poprzednich Igrzyskach Panamerykański w 2019 roku rozgrywanych w stalicy Peru – Limie triumfowali Argentyńczycy, którzy byli wprost naszpikowani gwiazdami. W składzie „albicelestes” znalazły się wówczas takie tuzy jak Luca Vildoza, Luis Scola, Facudo Campazzo, czy też Nicolás Laprovíttola. Srebrny medal wywalczyli Portorykańczycy, a na najniższym stopniu podium stanęli amerykanie (w ich składzie znalazł się dobrze znany z polskich parkietów Geoffrey Groselle).

Nicolas Carvacho wraz z reprezentacją Chile będzie rywalizował w obecnych rozgrywkach w ramach grupy B, gdzie zmierzą się z zespołami narodowymi Brazylii, Meksyku oraz Portoryko. Terminarz kształtuje się następująco:

  • 01.11.23 r. Chile – Portoryko
  • 02.11.23 r. Chile – Brazylia
  • 03.11.23 r. Chile – Meksyk

W całym turnieju ciężko jest jest wskazać faworyta do końcowego sukcesu i należy spodziewać się bardzo wyrównanych pojedynków. My jednak trzymamy mocno kciuki za Nicolasa i liczymy, iż powróci do Dąbrowy Górniczej z medalem!