Mocno przetrzebiony MKS II przegrał z „akademikami z Gliwic”. Liczne absencje wśród naszych zawodników były spowodowane tym, iż z uwagi na liczne kontuzje w pierwszym zespole, który również 2 kwietnia udał się na mecz ligowy do Szczecina, zawodnicy drużyny rezerw – Kacper Margiciok, Krystian Zawadzki oraz Kacper Dziedzic, wzmocnili szeregi ekstraklasowego zespołu.

I kwarta upłynęła pod znakiem bardzo wyrównanej walki pomiędzy obiema drużynami, które praktycznie cały czas prowadziły wymianę ciosów punkt za punkt. W naszych szeregach dużą aktywnością odznaczali się Brajan Płatek oraz Dawid Boryka, którzy zdobyli odpowiednio 7 i 11 pkt. Już praktycznie od samego początku jasne stało się, iż trener Wieczorek przyjął założenie taktyczne na ten mecz opierające się w dużej mierze na rzutach z dystansu. Niestety nasi koszykarze wykazywali znaczące trudności w skutecznej egzekucji rzutów za 3 pkt. (w całym meczu trafili zaledwie 7 rzutów na 36 prób). Goście z Gliwic wraz z upływającym czasem zaczynali na parkiecie poczynać sobie co raz śmielej i choć na niespełna minutę do końca pierwszej połowy wynik oscylował wokół remisu to dzięki dwóm skutecznym akcjom za 5 pkt. łącznie podopieczni trenera Marcina Klozińskiego schodzili na przerwę na prowadzeniu 47:42.

Po zmianie stron zawodnicy MKS II choć w dalszym ciągu prezentowali spore problemy w skutecznej egzekucji swoich akcji ofensywnych to jednak trzymali się blisko rywala i wynik długo utrzymywał się w okolicach remisu. Niepokojąca była jednak rosnąca liczba strat gospodarzy, a przeciwnicy potrafili odpowiednio korzystać z nadarzających się okazji. Na 3 minuty przed końcem III kwarty goście podkręcili tempo i zaliczyli run 8:0, co w dużej mierze podcięło skrzydła dąbrowianom, którzy przed ostatnią kwartą przystępowali do gry z 12 pkt. stratą. IV kwarta stanęła pod znakiem nieskuteczności z obu stron, która znacząco ograniczyła zdobycze punktowe obu zespołów. W przeciągu ostatnich 10 minut meczu kibice zgromadzeni w hali Centrum zobaczyli zaledwie 18 pkt., z czego 11 było autorstwa zawodników MKS II, a zaledwie 7 koszykarzy GTK AZS Glwiice. Pomimo bardzo słabej skuteczności w ostatniej kwarcie, goście zdołali dowieźć do końca prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 76:68.

W meczu z GTK AZS Gliwice zawiodła skuteczność rzutów z gry, a właściwie nieskuteczność w rzutach za 3 pkt. – 19,4 % pry 36 próbach. Nie bez znaczenia była również pokaźna liczba strat – 19, która przyniosła naszym rywalom 22 pkt. Trudności przysporzyła nam także dobra tranzycja rywali i szybkie przejście z obrony do ataku, co dało im kolejne 20 pkt.

Po zajęciu 8. lokaty w gr. C nasi koszykarze w fazie play-off w dwumeczu zmierzą się z rewelacją obecnych rozgrywek, niepokonanym AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

MKS II Dąbrowa Górnicza – GTK AZS Gliwice 68:76 (21:19; 21:28; 15:22; 11:7)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Dawid Boryka – 25 pkt., Kacper Indyk – 16 pkt., Brajan Płatek – 10 pkt., Kamil Wójciak – 8 pkt., Robert Misiak – 5 pkt., Maksymilian Buszka – 2 pkt., Jakub Wojdała – 2 pkt., Karol Tokarz – 0 pkt., Adam Kępski – 0 pkt.

GTK AZS Gliwice: Samuel Gusławski – 17 pkt., Filip Maciejewski – 14 pkt., Filip Poradzki – 13 pkt., Kajetan Misztal – 12 pkt., Jeremiasz Santarius – 6 pkt.,         Szymon Urbaniak – 4 pkt., Samuel Kuczera – 4 pkt., Jakub Cisowski – 3 pkt., Antoni Marciński – 2 pkt., Mikołaj Jopek – 1 pkt., Paweł Maciejewski – 0 pkt., Oliwier Kogut – 0 pkt.