Po zwycięstwie nad wicemistrzem Polski – Śląskiem Wrocław w pierwszej kolejce Orlen Basket Ligi, nasz MKS Dąbrowa Górnicza podejmie we własnej hali aktualnego Mistrza – zespół King Szczecin. Należy również odnotować, że zespół ze Szczecina przed rozpoczęciem obecnego sezonu sięgnął również po Superpuchar Polski pokonując Trefla Sopot.

King Szczecin przystępował do obecnego sezonu w trudnej roli obrońcy tytułu mistrzowskiego i jednocześnie jednego z faworytów do walki o zwycięstwo w aktualnych rozgrywkach. Pomimo towarzyszącej im presji początek sezonu mogą zaliczyć do udanych. Na dobry początek zwyciężyli Superpuchar Polski w bardzo emocjonującym spotkaniu z Treflem Sopot, którego wynik rozstrzygnął się w ostatnich sekundach meczu. Na 13 sek. przed ostatnim gwizdkiem sędziego zawodnik Trefla Sopot Benedek Varadi doprowadził do wyrównania, jednak prawdziwym bohaterem spotkania został zawodnik Kinga – Avery Woodson, który w ostatniej akcji meczu dał zwycięstwo swojej drużynie 92:90 i to szczecinianie mogli cieszyć się ze zdobycia Pucharu im. Adama Wójcika. Nagrodę MVP zgarnął skrzydłowy Kinga – Kacper Borowski, który zdobył 15 pkt. (6/6 rzutów z gry!), 2 zbiórki, 2 asysty, przechwyt oraz blok.

W pierwszym meczu sezonu Orlen Basket Ligi przed własną publicznością szczecinianie podejmowali zespół Sokoła Łańcut. Jak przyznał na pomeczowej konferencji trener Arkadiusz Miłoszewski przystępował do tego meczu z pewnymi obawami. Przebieg spotkania z podopiecznymi trenera Marka Łukomskiego faktycznie nie należał do najłatwiejszych. Goście z Łańcuta pozostawali na prowadzeniu, aż do zakończenia III kwarty i o ostatecznym wyniku zadecydowała ostatnia odsłona, w której King pokazał dużą dojrzałość i bardzo skuteczną grę defensywną. Do końcowego sukcesu w postaci zwycięstwa 85:79 walnie przyczynił się świetnie znany w Dąbrowie Górniczej (reprezentował barwy MKS w sezonie 2020/2021) Andrzej Mazurczak, który otarł się o triple double notując 8 pkt., 10 zbiórek oraz 8 asyst. Znakomite zawody rozegrał również skrzydłowy Zac Cuthbertson, który zgromadził 28 pkt. oddając rzuty z gry na skuteczności 64,3 %. Znaczący udział w inauguracyjnym zwycięstwie miał również rzucający Morris Udeze, który zdobył 17 pkt., do których dołożył 7 zbiórek.

Jak przyznaje trener Miłoszewski oraz jego zawodnicy, w obecnym sezonie kluczowym aspektem tożsamości Kinga będzie gra defensywna. Ich założeniem jest ograniczenie poczynań ofensywnych rywali na poziomie 70 – 75 pkt. w meczu, co w ich zamyśle powinno zwiększyć ich szanse na kolejne zwycięstwa. Siła ofensywna, którą dysponują szczecinianie predestynuje ich z kolei do myślenia o regularnym łamaniu bariery 100 pkt.

Po zwycięstwie nad wicemistrzem Polski – Śląskiem Wrocław, apetyty w Dąbrowie Górniczej rosną i lokalni kibice z pewnością nie mieli by nic przeciwko, aby ich ulubieńcy poszli o krok dalej i urzeczywistnili hasło „Bij Mistrza”. W niedzielny wieczór w Hali Centrum im. Zygmunta Cybulskiego szykują się naprawdę ogromne emocje, więc serdecznie zapraszamy wszystkich fanów basketu do naszej hali domowej na znakomite sportowe widowisko, które rozpocznie się 1 października 2023 r. o godz. 18:00.

Przed meczem o zabranie głosu poprosiliśmy naszego zawodnika:

Dominik Wilczek: Mieliśmy dużo czasu na przygotowania, całe 8 dni. Wykorzystaliśmy ten czas w pełni, przygotowywaliśmy się już od poniedziałku stricte pod Szczecin, także mam nadzieję, że te przygotowania będzie widać na meczu. Wiemy, że to będzie bardzo trudne spotkanie z Mistrzem Polski, a takie mecze nigdy nie gra się łatwo, ale fajnie, że gramy u siebie w domu. Na pewno kibice po ostatnim zwycięstwie przyjdą jeszcze liczniej i na to liczę! Mam nadzieję na fajne widowisko i korzystny dla nas rezultat.

Bilety do kupienia TUTAJ

Mecz będzie można również obejrzeć na platformie streamingowej Emocje.TV