Podczas pierwszego turnieju tegorocznej LOTTO 3×3 Ligi nasz zespół zajął II miejsce uzyskując tym samym prawo do udziału w wielkim finale, który zaplanowano na luty 2024 r.

Podczas zmagań na placu Zamkowym w Lublinie nasz zespół 3×3 w składzie Jakub Borowski, Błażej Karlik, Hubert Lewandowski oraz Przemysław Słoniewski rywalizował w ramach grupy A z zespołami Anwilu 3×3 Włocławek, Dzików Warszawa oraz Legii LOTTO 3×3 Warszawa. Pierwszy dzień koszykarskich zmagań zakończyliśmy z bilansem 1-1, po tym jak nasi zawodnicy wygrali z Anwilem 3×3 oraz przegrali z Legią LOTTO 3×3. W drugim dniu turnieju, w ostatnim meczu fazy grupowej, który decydował o awansie do fazy pucharowej zwyciężyliśmy Dziki Warszawa. W ćwierćfinale pewnie pokonaliśmy zespół Arki Gdynia, tym samym awansując do półfinału gdzie czekali na nas koszykarze BM Stal 3×3 Ostrów Wielkopolski. Z ostrowianami stoczyliśmy zacięty bój zakończony sukcesem!

W wielkim finale nasi zawodnicy ponownie trafili na rywali z warszawskiej Legii LOTTO 3×3 i tym razem również musieli uznać ich wyższość. Niemniej jednak zaszczytne II miejsce wywalczone w tych prestiżowych zawodach zaowocowało uzyskaniem przepustek do Turnieju finałowego, który został zaplanowany na luty 2024 r.

Symboliczne bilety uprawniające do gry w wielkim finale LOTTO 3×3 Ligi wręczali: Łukasz Koszarek, Prezes Polskiej Ligi Koszykówki, Marek Lembrych, Wiceprezes Polskiego Związku Koszykówki, Prezes Lubelskiego Związku Koszykówki oraz Bartłomiej Wojdak, Koordynator koszykówki 3×3 w Polskim Związku Koszykówki.