Nasi koszykarze zespołu rezerw odnieśli pewne zwycięstwo wyjazdowe z MCKS Czeladź.

Mecz rozpoczął celną trójką Brajan Płatek. Gospodarze odpowiedzieli dwoma skutecznymi lay-upami i objęli  prowadzenie 4:3, które utrzymali przez 16 sek. i był to jedyny taki moment w całym meczu. Choć przez większą część I kwarty mecz był stosunkowo wyrównany to końcówka należała już do naszych koszykarzy, którzy po celnym rzucie za 3 pkt. w wykonaniu Kamila Wójciaka wyszli na prowadzenie 29:22. Należy odnotować, że rzuty zza linii 6,75 m okazały się naszą silną bronią na przestrzeni całego spotkania. Dąbrowianie trafili 11 trójek przy skuteczności na poziomie 47,8 %, a Brajan Płatek trafił wszystkie swoje cztery rzuty! Podopieczni trenera Krzysztofa Wałka starali się grać drużynową koszykówkę, co na przestrzeni całego meczu przełożyło się na dwucyfrową zdobycz punktową, aż pięciu zawodników MCKS Czeladź.  Na przełomie III i IV kwarty nasi koszykarze mocno zaznaczyli swoją przewagę i w szczytowym momencie osiągnęli osiemnastopunktowe prowadzenie 81:63. Znakomite zawody rozgrywał Kacper Indyk, który zdobywał punkty ze wszelkich możliwych pozycji, stanowiąc realne zagrożenie zarówno pod koszem jak i na dystansie (w całym meczu trafił 4 z 7 rzutów za 3 pkt.), a do tego zdominował „deskę” i zebrał 15 piłek. W ostatniej odsłonie meczu gospodarze zdołali jeszcze podnieść tempo i skutecznie zaatakować kosz rywala, co przełożyło się na ograniczenie strat, lecz podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka nie pozwolili wyrwać sobie z rąk zwycięstwa, a mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 93:84 dla MKS II.

MCKS Czeladź MKS – II Dąbrowa Górnicza 84:93 (22:29; 22:21; 18:28; 22:15)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Indyk – 25 pkt. (14 zbiórek), Brajan Płatek – 20 pkt., Krystian Zawadzki – 15 pkt., Kamil Wójciak – 9 pkt., Kacper Dziedzic – 8 pkt., Jakub Wojciechowski – 7 pkt., Robert Misiak – 7 pkt., Kacper Trzaska – 2 pkt., Maksymilian Buszka – 0 pkt., Jakub Wojdała – 0 pkt.

MCKS Czeladź MKS: Jarosław Krawiec – 15 pkt., Igor Wiliński – 15 pkt., Jakub Ściegienny – 15 pkt., Marcel Kliniewski – 13 pkt., Jonatan Najman – 10 pkt., Mateusz Pawlik – 7 pkt., Marcin Duda – 5 pkt., Szymon Tobiasz – 2 pkt., Damian Krawczyk – 2 pkt., Piotr Adamus – 0 pkt., Mikołaj Pakura – 0 pkt., Kacper Nowakowski – 0 pkt.