W pierwszym meczu nowego sezonu 2. Ligi nasz zespół rezerw niestety musiał uznać wyższość rywali z Rzeszowa.

Trener Resovii Łukasz Lewkowicz skompletował bardzo mocny skład, z Mateuszem Brękiem na czele, który w zeszłym sezonie występował na parkietach ekstraklasy reprezentując zespół Sokoła Łańcut. Z ekstraklasową przeszłością w zespole Resoovii jest jeszcze kilku zawodników, w tym bardzo dobrze znany w Dąbrowie Górniczej Michał Gabiński (w 2022 roku świętował Mistrzostwo Polski ze Śląskiem Wrocław).

Goście przystępowali do meczu w roli faworyta i już od samego początku spotkania jasno to zaznaczyli obejmując prowadzenie w 35 sek. po celnym rzucie trzypunktowym Norberta Ziółko, a zdobytego raz prowadzenia nie oddali już do końcowego gwizdka sędziego… Nasi koszykarze choć występowali z pozycji „underdoga” to starali się nie ustępować pola rywalom i podczas I kwarty można powiedzieć, iż ta sztuka się im udawała, a różnica punktów po 10 minutach spotkania wynosiła zaledwie 6 pkt. – 19:25. Koszykarze Resovii z upływającym czasem jednak nabierali co raz większego wiatru w żagle powiększając swoje prowadzenie. Znakomitą skutecznością popisywał się Norbert Ziółko, który zakończył mecz z wynikiem 33 pkt., trafiając 7 rzutów za 3 pkt.! Po naszej stronie parkietu bardzo dobre zawody rozgrywał Kacper Indyk, który już do przerwy skompletował double double, a do końca meczu zanotował 21 pkt. i 13 zbiórek. Choć dąbrowianie walczyli jak mogli to znakomicie dysponowani rywale bezwzględnie egzekwowali nasze błędy i byli bardzo skuteczni w szybkim ataku (w ten sposób zdobyli, aż 30 pkt.). Ostatecznie mecz zakończył się przekonującym zwycięstwem gości 110:69.

MKS II Dąbrowa Górnicza – OPTeam Resovia Rzeszów 69:110 (19:25; 18:30; 12:28; 20:27)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Indyk – 21 pkt. (13 zbiórek), Robert Misiak – 12 pkt., Krystian Zawadzki – 12 pkt., Jakub Wojdała – 8 pkt., Kamil Wójciak – 6 pkt., Kacper Dziedzic – 4 pkt., Brajan Płatek – 2 pkt., Kacper Trzaska – 2 pkt., Adam Kępski – 2 pkt., Maksymilian Buszka – 0 pkt.

OPTeam Resovia Rzeszów: Norbert Ziółko – 33 pkt., Wojciech Wątroba – 18 pkt., Michał Jędrzejewski – 16 pkt., Adrian Warszawski – 15 pkt., Wojciech Szpyrka – 8 pkt., Damian Tabor – 8 pkt., Mateusz Bręk – 7 pkt., Mikołaj Wróbel – 5 pkt., Jakub Chamielec – 0 pkt.