W meczu wyjazdowym 4. Kolejki 2. Ligi koszykówki mężczyzn nasz MKS II uległ zespołowi Bozzy Kraków.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się bardzo udanie dla naszych koszykarzy drużyny rezerw. Po 4 minutach prowadziliśmy nawet dziewięcioma punktami – 15:6. Gospodarze dość szybko otrząsnęli się jednak z pierwszego zaskoczenia i ruszyli do odrabiania strat. I kwarta toczyła się do końca pod znakiem wzajemnej wymiany ciosów i zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy 23:22. W drugiej odsłonie meczu podopieczni trenera Marka Paulischa mocno podnieśli intensywność w grze obronnej. Stosowany pressing przynosił oczekiwane rezultaty i dzięki kolejnym przechwytom i szybkiej tranzycji zdobywali kolejne punkty (w całym meczu Bozza Kraków zdobyła 26 pkt. z szybkiego ataku). Pomimo starań nasi gracze nie byli w stanie skutecznie przełamać obrony rywali i zakończyli II kwartę z dorobkiem zaledwie 11 pkt., co przy 20 pkt. krakowian zaowocowało zwiększeniem ich prowadzenia do przerwy do poziomu dwucyfrowego – 43:33.

Po zmianie stron gra ofensywna naszej drużyny znacząco się poprawiła. Dobre momenty odnotował Kacper Indyk, który tylko w III kwarcie zdobył 9 pkt. Niestety w dalszym ciągu utrzymywał się znaczący poziom strat (w całym meczu mieliśmy ich aż 20), co napędzało gospodarzy, którzy bezwzględnie egzekwowali każde nasze potknięcie (w całym meczu zdobyli, aż 25 pkt. ze strat). Z każdą upływającą minutą wynik meczu zaczął co raz mocniej uciekać naszym zawodnikom. Niestety do mankamentów w naszej grze należało doliczyć słabą skuteczność w rzutach z gry, a szczególnie tych oddawanych w bezpośredniej bliskości kosza – zaledwie 34,2%. Gospodarze nie pozostawiając żadnych złudzeń co do swojej wyższości w niedzielnym spotkaniu, konsekwentnie realizowali swoje założenia taktyczne, a ich skuteczna ofensywa pozwoliła im na zdecydowane zwycięstwo 98:74.

KK UR BOZZA Kraków – MKS II Dąbrowa Górnicza 98:74 (23:22; 20:11; 27:20; 28:21)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Indyk – 13 pkt., Brajan Płatek – 12 pkt., Jakub Wojciechowski – 10 pkt., Krystian Zawadzki – 10 pkt., Kamil Wójciak – 7 pkt., Kacper Trzaska – 6 pkt., Robert Misiak – 5 pkt., Kacper Dziedzic – 3 pkt., Maksymilian Buszka – 3 pkt., Jakub Wojdała – 3 pkt., Jakub Gdowik – 2 pkt.

KK UR BOZZA Kraków: Maksymilian Jakubek – 20 pkt., Patryk Piszczatowski – 17 pkt., Karol Siwak – 12 pkt., Michał Szwedo – 12 pkt., Radosław Chorab – 10 pkt., Kamil Jewuła – 8 pkt., Patryk Michałowski – 8 pkt., Dawid Cepuchowicz – 5 pkt., Miłosz Ziółkowski – 4 pkt., Igor Fiedosewicz – 2 pkt., Konrad Batko – 0 pkt.