Mamy dla was bardzo dobre wieści! W naszym klubie pojawił się nowy zawodnik na pozycji rozgrywającego, który posiada wszelkie atuty, aby poprowadzić naszą ekipę do kolejnych zwycięstw. 

Jamarii Thomas, bo to o nim mowa, to dynamiczny i atletyczny zawodnik z pozycji nr 1 specjalizujący się w szybkiej grze w kontrze, agresywnym ataku na kosz i wykańczaniu akcji przy obręczy, potrafi również oddać skuteczny rzut zza lini 6,75 m, ale po kolei… Jamarii urodził się w Greensboro w Karolinie Północnej 26 czerwca 2002 roku. Pierwsze koszykarskie szlify zbierał w Piedmont Classical High School i co ciekawe grę w koszykówkę łączył z występami na boisku futbolu amerykańskiego, gdzie również był wyróżniającą się postacią. Na szczęście Jamarii postawił na pomarańczową piłkę i latem 2020 grał w AAU w drużynie Team Curry 17U (Team Curry to drużyna założona i wspierana przez Stephena Curry’ego – gwiazda NBA Golden State Warriors, skupiająca topowe talenty z Północnej Karoliny). Na ostatni rok liceum przeniósł się do The Burlington School. Jako senior (2020/21) notował 19,0 punktu, 7,0 asysty i 2,5 przechwytu na mecz, prowadząc zespół do bilansu 24–7 i mistrzostwa NCISAA 2A State Championship. Karierę uniwersytecką rozpoczynał w zespole UNC Wilmington Seahawks, gdzie spędził dwa sezony i po rozegraniu 60 meczów w poszukiwaniu większej roli i minut “na piłce” przeniósł się do Norfolk State z Mid‑Eastern Athletic Conference (MEAC). Po sezonie w Norfolk State został wybrany jednocześnie MEAC Player of the Year oraz MEAC Newcomer of the Year – bardzo rzadkie połączenie nagród w koszykówce uniwersyteckiej, a do tego był nominowany do MEAC All-Defensive Team. Po świetnym roku postanowił kontynuować swój koszykarski rozwój i związał się z University of South Carolina – programem z SEC (prestiżowy program uniwersytecki z tzw. Power Conference). Reprezentując barwy South Carolina Gamecocks 21 razy kończył mecze z dwucyfrową zdobyczą, a jego średnie na koniec sezonu kształtowały się następująco: 13,2 pkt., 2,9 zbiórki, 3 asysty i 1,2 przechwytu. Po zakończeniu sezonu postanowił rozpocząć zawodową karierę w Europie i podpisał kontrakt z cypryjskim BC Apollon Limassol, gdzie w 14 meczach dał się pokazać jako znakomity zawodnik ofensywny. Podczas 34 minut spędzanych na parkiecie notował średnio 22,2 pkt., a do tego dokładał 5,3 asysty. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w jego karierze i występy w Dąbrowie Górniczej!