Finał LOTTO 3×3 Ligi rozegrany w Zagłębiowskim Parku Sportowym – ArcelorMittal Park w Sosnowcu zakończył się dla naszych zawodników 4. miejscem.

Nasz MKS LOTTO 3×3 Dąbrowa Górnicza w składzie: Jakub Borowski, Przemysław Słoniewski, Hubert Lewandowski, Błażej Karlik – przystąpił do rywalizacji ćwierćfinałowej stając na przeciw Arki Gdynia, którą reprezentowały takie koszykarskie tuzy jak Adrian Bogucki (Mistrz Świata U–23 3×3 z 2022 r.), czy też Przemysław Zamojski (Brązowy medalista Mistrzostw Świata 3×3 z 2019 r.). Nasi koszykarze stanęli jednak na wysokości zadania i nie przestraszyli się utytułowanych rywali zwyciężając 21:18.

W półfinale trafiliśmy na PGE Spójnie Stargard – czarnego konia rozgrywek. Koszykarze ze Stargardu pokazali bardzo atrakcyjną koszykówkę okraszoną kilkoma wsadami autorstwa Dominika Grudzińskiego oraz Damiana Krużyńskiego i ostatecznie zwyciężyli naszą ekipę 21:16. Jak się później okazało Spójnia wygrała cały turniej (w finale pokonali 21:20 faworyzowaną Legię LOTTO 3×3 Warszawa), a Damian Krużyński został uhonorowany statuetką MVP.

W meczu o 3. miejsce zmierzyliśmy się z Anwilem 3×3, w którego składzie znaleźli się wielokrotni reprezentanci Polski w tej dyscyplinie sportu – Paweł Pawłowski oraz Szymon Rduch. Mecz był bardzo wyrównany, lecz dzięki bardzo udanej końcówce z brązowych medali mogli cieszyć się jednak koszykarze z Włocławka.

Fot. Andrzej Romański – plk.pl