W ostatnim meczu sezonu 2. Ligi nasz MKS II nie sprostał rywalom z Rybnika i ostatecznie zajął 9. lokatę w gr. C znajdując się tuż za miejscem premiującym do awansu do fazy play off.

W pierwszym meczu z MKKS Rybnik, który został rozegrany w dąbrowskiej Hali Centrum, po wyrównanej walce nasz zespół rezerw musiał uznać wyższość rywala przegrywając 84:90. Nasi zawodnicy zagrali wówczas z bardzo dużym zaangażowaniem, a na wyróżnienie zasłużył zdobywca double double Kacper Indyk (12 pkt. i 10 zbiórek) jak również Kacper Dziedzic oraz Jakub Wojdała, którzy dołożyli odpowiednio 22 i 18 pkt.

Ostatnie kolejka 2. Ligi została rozegrana o godz. 18:00 23.03.24, tak aby żaden z zespołów nie poznał wyników rywali przed rozpoczęciem swojego meczu. Nasi koszykarze udali się do Rybnika, gdzie zmierzyli się z lokalnym MKKS. Spotkanie rozpoczęło się od akcji „and 1” w wykonaniu Kacpra Dziedzica. Jak się później okazało objęte prowadzenie udało się utrzymać zaledwie przez nieco ponad minutę i był to jedyny taki przypadek w całym meczu. Gospodarze przejęli inicjatywę głównie dzięki bardzo dobrze dysponowanemu duetowi Piotr Kawczyński i Karol Jagoda. Nasi gracze starali się jak mogli, aby trzymać się blisko rywala, jednakże już na początku II kwarty rybniczanie wysforowali się na dwucyfrową przewagę, którą utrzymali już do samego końca pierwszej połowy, która zakończyła się ich prowadzeniem 36:24.

W przerwie meczowej trener Wojciech Wieczorek starał się tchnąć pozytywnego ducha w naszych graczy i po powrocie na parkiet zaczęli oni powoli, aczkolwiek systematycznie odrabiać straty. Co raz lepiej zaczęła wyglądać nasza zbiórka, a szczególnie ważna była zbiórka na atakowanej tablicy, gdzie świetnie spisywali się Kacper Indyk oraz Jakub Wojciechowski. Dzięki ofensywnym zbiórkom zaczęły pojawiać się „punkty drugiej szansy”, a nasza strata skurczyła się do wartości jednocyfrowych. Jeszcze w IV kwarcie nasi gracze postanowili zewrzeć szeregi i z impetem zaatakować rywala, co tylko w tej części gry przyniosło nam 23 pkt. Po naszej stronie bardzo dobrze z penetracją strefy podkoszowej radzili sobie Kacper Indyk, Kacper Dziedzic oraz Jakub Wojdała. Podopieczni trenera Jakuba Krakowczyka potrafili jednak przetrwać napór rywala i korzystając z wypracowanej uprzednio przewagi, starali się kontrolować wynik i nie pozwolili naszym graczom na objęcie prowadzenia, choćby na chwilę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 71:66, dzięki przypieczętowali oni swój awans do fazy play off, gdzie zmierzą się z zespołem KK UR BOZZA Kraków.

MKKS Rybnik – MKS II Dąbrowa Górnicza 71:66 (18:13; 18:11; 17:19; 18:23)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Jakub Wojdała – 17 pkt., Kacper Dziedzic – 14 pkt., Kacper Indyk – 12 pkt. (13 zbiórek), Kamil Wójciak – 5 pkt., Jakub Gdowik – 5 pkt., Nikodem Woźny – 4 pkt., Jakub Wojciechowski – 3 pkt. (16 zbiórek), Krystian Zawadzki – 3 pkt., Brajan Płatek – 3 pkt., Robert Misiak – 0 pkt., Adam Kępski – 0 pkt.

MKKS Rybnik: Karol Jagoda – 19 pkt., Marcin Kosiorowski – 9 pkt., Kacper Wydra – 9 pkt., Piotr Kawczyński – 8 pkt., Paweł Respondek – 6 pkt., Tymoteusz Krok – 6 pkt., Adam Anduła – 4 pkt., Jan Czorny – 4 pkt., Dawid Biela – 4 pkt., Adrian Ścieszka – 2 pkt., Sebastian Kołowrot – 0 pkt.