W meczu 11. Kolejki II ligi koszykówki nasz MKS II pokonał przed własną publicznością KKS Ragor Tarnowskie Góry. Mecz toczył się na bardzo wyrównanym poziomie, jednakże znakomita II kwarta w wykonaniu naszych graczy zadecydowała o końcowym sukcesie.

Pierwsza odsłona meczu ułożyła się zdecydowanie lepiej dla gości z Tarnowskich Gór. Szybka i zdecydowana penetracja strefy podkoszowej przynosiła im kolejne punkty zdobywane lay-upem. Po naszej stronie wystąpiły problemy ze skutecznością, a do tego niewymuszone błędy powodowały, że bardzo ciężko przychodziło nam zdobywanie kolejnych punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem KKS Ragor Tarnowskie Góry 24:12. W drugiej odsłonie meczu nasi koszykarze zupełnie odmienili obraz meczu. Ofensywa dąbrowian działała jak dobrze naoliwiona maszyna. Szybka i dobrze zorganizowana gra w ataku zaowocowała wypracowaniem kolejnych czystych pozycji rzutowych, które z zabójczą wręcz skutecznością egzekwowali Maksymilian Buszka i Kacper Indyk. Na przestrzeni całego meczu zanotowali odpowiednio Buszka – 4/5 za 3 pkt., Indyk – 5/10 za 3 pkt. Dzięki znakomitej postawie, na przerwę, podopieczni Wojciecha Wieczorka schodzili na prowadzeniu 49:45.

Po zmianie stron nasi koszykarze, ani myśleli zwalniać tempa. Skuteczna ofensywa oraz co raz lepsza obrona spowodowały, że ich prowadzenie systematycznie rosło, aby w szczytowym momencie osiągnąć wartość dwucyfrową – 75:64. Swój wkład w powiększający się dorobek punktowy, oprócz ww. dwóch strzelców, wniósł Jakub Wojdała, który bezpardonowo atakował kosz rywala, wymuszając kolejne faule. Jego agresywna gra pod koszem przyniosła mu na przestrzeni całego meczu 12 rzutów osobistych, z których trafił, aż 11! W ostatniej kwarcie tempo meczu nieco spadło i widoczne stało się zmęczenie wśród koszykarzy obu ekip. Podopieczni trenera Radosława Kucińskiego próbowali jeszcze nawiązać walkę, a Szymon Podgórski i Jakub Czyż byli bardzo aktywni w ofensywie, to jednak sił wystarczyło jedynie na nieznaczne zniwelowanie strat. Wynik spotkania celnym lay-upem ustalił Kacper Indyk i MKS II mógł cieszyć się ze zwycięstwa 86:80.

MKS II Dąbrowa Górnicza – KKS Ragor Tarnowskie Góry 86:80 (12:24; 37:21; 22:17; 15:18)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Indyk – 27 pkt. (15 zbiórek), Maksymilian Buszka – 15 pkt., Jakub Wojdała – 13 pkt., Krystian Zawadzki – 8 pkt., Kamil Wójciak – 8 pkt., Dawid Boryka – 6 pkt., Brajan Płatek – 6 pkt., Kacper Dziedzic – 3 pkt., Robert Misiak – 0 pkt.

KKS Ragor Tarnowskie Góry: Szymon Podgórski – 20 pkt., Jakub Czyż – 16 pkt., Bartłomiej Wróblewski – 9 pkt., Nikodem Kowalski – 9 pkt., Aleksander Maślanka – 8 pkt., Dawid Weiss – 7 pkt., Dawid Józefowski – 6 pkt., Marcin Majcherek – 5 pkt., Aleksander Dziekański – 0 pkt., Franciszek Skrabek – 0 pkt.