W meczu 9. kolejki koszykarskiej 2. Ligi nasz MKS II nie sprostał rywalom z Bielska Białej, którzy odnieśli przekonujące zwycięstwo.

Wynik spotkania celnym lay upem otworzył Szymon Łukasiak wyprowadzając Basket Hills Bielsko-Biała na prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka sędziego. Już od pierwszych minut meczu inicjatywa należała do gości, którzy skutecznie wykańczali swoje kolejne akcje. Podopieczni trenera Wojciech Wieczorka usiłowali utrzymywać kontakt z rywalem, co nie było łatwe zważywszy na pewne trudności w egzekucji swoich rzutów (w całym meczu skuteczność rzutów z gry wyniosła zaledwie 37,7 %). W II kwarcie goście z Bielska Białej wrzucili drugi bieg i jeszcze mocniej zaatakowali nasz zespół. Raz po raz rzucana przez nich piłka znajdowała drogę do kosza i tylko w tej części gry zdobyli, aż 34 pkt.! Ostatecznie na przerwę nasi koszykarze schodzili już z pokaźną stratą do rywala 31:58.

Po zmianie stron dąbrowianom udało się ograniczyć ofensywne zapędy rywali, lecz sami nadal mieli znaczące trudności w zdobywaniu punktów. Szczególnie rzuty zza linii 6,75 m nie chciały wpadać do kosza – w całym meczu ta szuka udała się naszym graczom zaledwie pięciokrotnie. Goście nie pozostawiali gospodarzom żadnych złudzeń i konsekwentnie utrzymywali znaczącą przewagę. Trener Grzegorz Błotko grał szeroką rotacją wykorzystując wszystkich koszykarzy, których zabrał na mecz do Dąbrowy Górniczej. Ta strategia przynosiła bardzo dobre rezultaty i na przestrzeni całego meczu gracze „z ławki” dali aż 60 pkt. W ostatniej kwarcie goście ponownie zaczęli nam uciekać i po zdobyciu 23 pkt. w IV kwarcie ustalili wynik meczu na 97:63.

Pojedynek z Basket Hills Bielsko Biała z pewnością nie zostanie dobrze zapamiętany przez naszych graczy, niemniej jednak nie należy zbyt długo tego rozpamiętywać i jak najszybciej przystąpić do pracy i treningu, aby dobrze przygotować się na kolejny mecz, a czasu będzie sporo do dyspozycji ponieważ kolejny mecz MKS II rozegra dopiero 15 listopada 2023 roku, kiedy to udadzą się do Gliwic i zagrają przeciwko GTK AZS.  

MKS II Dąbrowa Górnicza – Basket Hills Bielsko-Biała 63:97 (18:24; 13:34; 18:16; 14:23)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Robert Misiak – 15 pkt., Krystian Zawadzki – 14 pkt., Maksymilian Buszka – 11 pkt.,  Kacper Dziedzic – 10 pkt. (10 zbiórek), Brajan Płatek – 4 pkt., Kacper Indyk – 3 pkt., Adam Kępski – 2  pkt.,  Jakub Gdowik – 2 pkt., Nikodem Woźny – 2 pkt., Jakub Wojdała – 0 pkt., Kacper Trzaska – 0 pkt.

Basket Hills Bielsko-Biała: Grzegorz Szybowicz – 15 pkt., Robert Kozaczka – 14 pkt., Konrad Mamcarczyk – 12 pkt., Szymon Łukasiak – 11 pkt., Filip Rejowski – 10 pkt., Wojciech Zub – 8 pkt., Maciej Koćma – 8 pkt., Oskar Janicki – 7 pkt., Arkadiusz Biel – 7 pkt., Mateusz Adamus – 3 pkt., Jakub Wróbel – 2 pkt., Jakub Fenrych – 0 pkt.