Po dwóch sezonach pracy z naszym klubem (pamiętajmy, że to już drugi pobyt trenera Winnickiego w Dąbrowie Górniczej) trener Jacek Winnicki zakończył pracę w charakterze pierwszego szkoleniowca.

W ramach zakończonej współpracy trener Winnicki poprowadził nasz zespół w 60 spotkaniach Energa Basket Ligi, z których wygraliśmy 21. Prowadzona przez niego drużyna charakteryzowała się ofensywnym usposobieniem, szybką tranzycją oraz dużą liczbą rzutów trzypunktowych. Z całą pewnością MKS pod jego wodzą to zespół grający atrakcyjną koszykówkę, obfitującą w efektowne zagrania.

Ostatnie dwa sezony z pewnością nie należały do najłatwiejszych dla naszego klubu. Bardzo często walcząc z przeciwnościami losu toczyliśmy prawdziwe boje o każde zwycięstwo. Niemniej jednak to trener Jacek Winnicki poprowadził nasz zespół w jubileuszowym sezonie (30-lecie) do historycznego sukcesu naszej organizacji w postaci triumfu na arenie międzynarodowej w turnieju Alpe Adria Cup, przez co na zawsze zapisał się złotymi zgłoskami w naszej historii.

Podczas tych dwóch sezonów (jak również podczas uprzedniej przygody z naszym klubem) trener Winnicki pokazał się jako mocno zaangażowany profesjonalista, który nie raz potrafił zaskoczyć rywala nieszablonową taktyką. Jego ekspresja i pasja z jaką prowadził zespół z pewnością na długo pozostanie w pamięci dąbrowskich kibiców.