W niedzielny wieczór MKS II grając we własnej hali domowej przegrał z Polonią Bytom, zespołem, który jeszcze w ubiegłym sezonie występował na parkietach 1. Ligi, a w obecnych drugoligowych rozgrywkach może pochwalić się bilansem 5 zwycięstw i 1 porażki.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia w wykonaniu gości z Bytomia. Poloniści prowadzeni przez Michała Krawca i Filipa Pruefera (swoje punkty dołożył również Marek Piechowicz, który jest znakomicie znany dąbrowskim kibicom) już w I kwarcie zdołali zaaplikować naszym graczom, aż 32 pkt. Gospodarze w pierwszej części gry sprawiali wrażenie mocno zaskoczonych nawałnicą rywali i sami zdołali zdobyć zaledwie 13 pkt. Niestety druga odsłona spotkania nie przyniosła odmiany obrazu gry. Nasi koszykarze ponownie zatrzymali się na 13 zdobytych punktach, a podopieczni trenera Mariusz Bacika (prawdziwej legendy bytomskiego basketu i byłego reprezentanta Polski) bezlitośnie wykorzystywali nasze słabości. 17 strat naszego zespołu w całym meczu przełożyli na 22 pkt., a do tego zdominowali strefę podkoszową, gdzie w przeciągu całego meczu zdobyli 56 punktów. Na przerwę goście schodzili prowadząc 60:26. Po powrocie na parkiet kontynuowali swoje natarcie i w szczytowym momencie osiągnęli 38 pkt. prowadzenie (69:31). Trener Wojciech Wieczorek „nie rzucił jednak ręcznika”, a jego podopieczni poprawili swoją grę niwelując straty. Po raz kolejny dużą ochotę do gry zaprezentował Kacper Indyk, który był bardzo aktywny w ataku szukając kolejnych pozycji rzutowych (mecz zakończył z dorobkiem 24 pkt. i czterech celnych rzutów za 3 pkt.). III kwarta została wygrana przez nasz zespół 26:19, lecz nie wiele to zmieniło w kontekście pokaźnych strat z pierwszej połowy meczu. Choć dąbrowianie starali się jak mogli to niestety w dalszym ciągu nie wszystko im wychodziło. Goście z Bytomia trzymali ich na dystans korzystając z szerokiej rotacji – trener Bacik desygnował do gry wszystkich  jedenastu koszykarzy, których przywiózł do Dąbrowy Górniczej (co ciekawe dziesięciu z nich zaliczyło zdobycz punktową). Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii Bytom 99:74.

MKS II Dąbrowa Górnicza – BS Polonia Bytom 74:99 (13:32; 13:28; 26:19; 22:20)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Indyk – 24 pkt. (13 zbiórek), Jakub Wojciechowski – 14 pkt., Jakub Wojdała – 7 pkt., Brajan Płatek – 6 pkt., Robert Misiak – 6 pkt., Krystian Zawadzki – 5 pkt., Kamil Wójciak – 4 pkt., Kacper Dziedzic – 3 pkt., Kacper Trzaska – 3 pkt., Maksymilian Buszka – 2 pkt., Adam Kępski – 0 pkt., Jakub Gdowik – 0 pkt.

 BS Polonia Bytom: Michał Krawiec – 24 pkt., Filip Pruefer – 17 pkt., Piotr Górecki – 13 pkt., Dominik Krakowiak – 13 pkt., Kamil Nawrot – 8 pkt., Franciszek Soiński – 7 pkt., Marek Piechowicz – 6 pkt., Jarosław Giżyński – 5 pkt., Krzysztof Wąsowicz – 4 pkt., Paweł Fleszar – 2 pkt., Marek Dragon – 0 pkt.