Już w najbliższą środę meczem wyjazdowym z drużyną Spisski Rytieri rozpoczniemy zmagania o obronę tytułu mistrzowskiego Alpe Adria Cup.

W historii rozgrywek jeszcze żaden z triumfatorów nie zdołał obronić tytułu, więc to dla nas znakomita okazja, aby zapisać się złotymi zgłoskami w historii tych międzynarodowych rozgrywek!

8. edycja Alpe Adria Cup przyniesie pewne znaczące innowacje, z których chyba największą będzie wprowadzenie rywalizacji zespołów kobiecych. Nas  jednak oczywiście najbardziej interesują zmagania mężczyzn, które w nadchodzącej edycji zapowiadają się naprawdę emocjonująco.

Do rozgrywek przystąpi 11 zespołów reprezentujących sześć krajów – Czechy, Słowacja, Austria, Słowenia, Chorwacja oraz oczywiście Polska. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, gdzie będą rywalizować w systemie mecz i rewanż. Dwa najlepsze zespoły bezpośrednio z fazy grupowej trafią do turnieju Final Four, który zaplanowano na 15 – 17 marca 2024 r.

Nasza drużyna podejmie zmagania w grupie A gdzie spotkamy się ze Spišskí Rytieri (Słowacja), KK Dinamo Zagreb (Chorwacja), OSC Capital Bulls (Austria) oraz Sluneta Ústí nad Labem ( Czechy).

Rywalizacja w tegorocznej edycji Alpe Adria Cup już się rozpoczęła i po rozegraniu kilku spotkań mamy pierwszych pretendentów zgłaszających aspirację do walki o tytuł. W naszej grupie znakomity start odnotował austriacki OSC Capital Bulls, który odniósł dwa zwycięstwa pokonując Spišskí Rytieri oraz Dinamo Zagreb. W grupie B po rozegraniu dwóch meczów niepokonane pozostają z kolei drużyny rumuńskiej Timisoary oraz czeski Geosan Kolin.

Przed inauguracyjnym meczem w Alpe Adria Cup głos zabrał nasz headcoach Boris Balibrea.

Boris Balibrea: Chcemy wykorzystać Alpe Adria Cupa do budowy doświadczenia. Chcemy się ciągle rozwijać, a udział w międzynarodowych rozgrywkach wydatnie nam w ty pomoże. Szczególnie na początku rywalizacji w AAC te mecze pomogą nam w procesie stawania się lepszymi, mocniejszymi jako zespół. Mam nadzieję, że będziemy w stanie rywalizować na najwyższym poziomie, wygrywać mecze i awansować do Final Four. Mamy jednak świadomość, że to nie będzie łatwe. Po pierwsze musimy zrozumieć, że każdy nasz przeciwnik będzie chciał nas pokonać jako obrońców tytułu z zeszłego sezonu. To jest coś czego możemy być pewni i musimy to zrozumieć, że naprawdę każdy mecz będzie dla nas ciężki i musimy pozostać skoncentrowani. Najważniejszą korzyścią z udziału w tych rozgrywkach będzie możliwość rozwoju zespołu poprzez zdobycie kolejnego doświadczenia, a naszym celem jest oczywiście awans do Final Four.